Asociatia Europeana de Studii Geopolitice si Strategice ”Gh.I.Bratianu”
 
 
 
 

Elevii premiați la Olimpiada de istorie
-faza pe municipiul Bucuresti-

2007

Clasa a VIII-a
1-2 MORAR TEODORA Scoala Generala nr. 110
100
1-2 MOREA ALEXANDRU Scoala Generala nr. 10
100
3-4 BAJENARU IOANA Scoala Generala nr. 79
96
3-4 GAMULESCU VERA Scoala Generala nr. 10
96
 
Clasa a IX-a
1 DIACONESCU CLAUDIU Colegiul National "Iulia Hasdeu"
99
2 MIHAIL MIHNEA ALEXANDRU Liceul teoretic "JEAN MONNET"
98
3-4 TOBOSARU MANUELA Colegiul National "Sfantul SAVA"
97
3-4 VIJU LAURENTIU Liceul teoretic "JEAN MONNET"
97
 
Clasa a X-a
1 CONSTANTINESCU ANA Liceul teoretic "JEAN MONNET"
98
2 OȚELEA ANA MARIA Colegiul National "Sfantul SAVA"
93
3 CIOBANU DANIELA Colegiul National "GHEORGHE LAZAR"
90
 
Clasa a XI-a
1 NEDELEA ELENA Colegiul National "GHEORGHE SINCAI"
97
2 LUPU IRINA Liceul "ION NECULCE"
95
3 IACOB ALEXANDRA Colegiul National Bilingv "GEORGE COSBUC"
93
 
Clasa a XII-a
1 RADU MARIUS Colegiul National MIHAI VITEAZUL"
83.5
2 DINU MIHAI ALEXANDRU Colegiul National de Informatica "TUDOR VIANU"
83

2006

Clasa a VIII-a
1 OLTEANU L. MIHAELA ANTONELA Scoala Generala nr. 280
9.90
2 NEDELCU RUXANDRA Scoala generala nr. 1
9.80
3 SERBAN RUXANDRA Scoala generala nr. 45
9.65
 
Clasa a IX-a
1 OȚELEA ANA MARIA Colegiul National "Sfantul SAVA"
9.85
2 CONSTANTINESCU ANA Liceul teoretic "JEAN MONNET"
9.60
3 LEONTESCU R. VLAD ANDREI Colegiul National "GHEORGHE LAZAR"
9.45
 
Clasa a X-a
1 PUSCASU CHRISTIAN Colegiul National "MIHAI VITEAZUL "
9.50
2 LUPU IRINA Liceul "ION NECULCE"
9.05
3 CRAICIU ADELINA Colegiul National "Sfantul SAVA"
9.00
 
Clasa a XI-a
1-2 POPA M. MARIA Colegiul National "GHEORGHE LAZAR"
9,80
1-2 TECULESCU TEODORA Colegiul National "CANTEMIR VODA"
9,80
3-4 AMAN R. ALEXANDRU Colegiul National "CANTEMIR VODA"
9,75
3-4 POMARAC ELENA Liceul "ION CREANGA "
9,75
 
Clasa a XII-a
1 LEPAR ANA MARIA Colegiul National de Informatica "TUDOR VIANU"
9.90
2 PLESANU OLIVIA Colegiul National "Sfantul SAVA"
9.60
3 BALUTA I. MONICA GEORGIANA Colegiul National "GHEORGHE LAZAR"
9.25

2005

Clasa a VIII-a
1 OȚELEA ANA MARIA Liceul teoretic "JEAN MONNET"
9.90
2 NICA IOANA GABRIELA Scoala generala nr. 27 " Principesa Ileana"
9.90
3 DUMITRU CLAUDIA Scoala generala nr. 280
9.80
 
Clasa a IX-a
1 UNGUREANU PAUL Liceul "STEFAN ODOBLEJA"
9.80
2 PUSCASU CHRISTIAN Colegiul National "MIHAI VITEAZUL"
9.50
3 POPA MARIA CORINA Colegiul National "IULIA HASDEU"
9.40
 
Clasa a X-a
1 RAINOV LUCIANA Colegiul National "CANTEMIR VODA"
9.80
2 STEFANESCU MARIA Colegiul National "Sfântul SAVA"
9.60
3 NELEPCU RUCSANDRA Liceul teoretic "JEAN MONNET"
9.55
 
Clasa a XI-a
1 LEPAR ANA MARIA Colegiul National de Informatica "TUDOR VIANU"
10
2 GHEORGHIES MARA Colegiul National "Sfântul SAVA"
9.75
3 COLTAN ALEXANDRU Liceul Bilingv "GEORGE COSBUC"
9.35
 
Clasa a XII-a
1 ION ALEXANDRA Colegiul National "Sfântul SAVA"
9.95
2 IORDACHE ADRIAN Liceul teoretic "MATEI BASARAB"
9.80
3 CAMPEANU S. VALENTIN Liceul teoretic "JEAN MONNET"
9.70
 
Copyright © 2002-2017 www.stindard.ro